Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.187 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 5 cm |
| Upper fixing method | stitching |
| Gender | Women |
| Closure Type | Pull On |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Style | LEISURE |
| Shoes Type | basic |
| Heel Type | Flat with |
| Heel Height | Flat (≤1cm) |
| With Platforms | No |
| Fashion Element | Shallow |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Lining Material | Plush |
| Applicable Place | Indoor |
| Season | Winter |
| Model Number | Fluffy fur High Tube room slippers women Ladies Male shoes flipflop |
| Outsole Material | EVA |
| Pattern Type | Solid |
| Insole Material | Plush |
| Upper Material | Flannel |
| Brand Name | Shengyuzi |
| Department Name | ADULT |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Item Type | slippers |
| thickness | thickening |
| Color | Red, black, brown, rose red, pink, navy blue, camel, crimson |
| size | Adults 35-38, adults 39-40, adults 41-42, adults 43-44 |
| Function | keep warm |
| Suitable for season | winter |
Instock
There are no reviews yet.