Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 10 cm |
| Upper fixing method | stitching |
| Upper coverage | Above the ankle but not to the knee |
| Gender | Women |
| Dressing style | Formal Wear |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Upper-Genuine Leather Type | Cow Leather |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Lining Material | Genuine leather |
| With Platforms | No |
| Heel Type | Flat with |
| Side Vamp Type | Open |
| Back Counter Type | Ankle Strap |
| Fashion Element | Ankle Strap |
| Heel Height | Flat (≤1cm) |
| Style | Classics |
| Pattern Type | Mixed colors |
| Insole Material | Latex Foam |
| Outsole Material | TPR |
| Closure Type | buckle strap |
| Occasion | Casual |
| Sandal Type | Ankle-Wrap |
| Upper Material | Genuine leather |
| Brand Name | Tipsietoes |
| Origin | Mainland China |
| Department Name | ADULT |
| Item Type | sandals |
Instock
There are no reviews yet.