Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 16 × 10 cm |
| Function | ION-, Thermostatically Operated, Automatic Power off, International Voltage, Anti Scalding |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Optimal styling time | 1-2 min. |
| Material of thermal plate/bar | Tourmaline ceramic |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Dimensions Of Heating Plate | 60x24mm |
| Thermostat Adjustment Segments | 10 |
| Diameter of thermal conductor | 16-20 mm |
| Certification | ce, UL, RoHS, CCC |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | More than 50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | 3C, ce |
| Max. temperature | 220 °C |
| Temperature Controller | Digital |
| Power | 40W-59W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | 140 °C |
| Brand Name | UKLISS |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
| hair straightener | Flat iron |
| Professional hair straightener | Hair styler |
| Hair iron | Flat iron hair |
| flat iron hair straightener | hair iron straightener |
| straightening iron | hair crimper |
| Curling iron | hair curler |
Instock
There are no reviews yet.