Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.49 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 18 × 15 cm |
| Function | International Voltage |
| Material | ceramic |
| Model Number | PY-011 |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Optimal styling time | 3-5 min. |
| Material of thermal plate/bar | Tourmaline ceramic |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Dimensions Of Heating Plate | Others |
| Thermostat Adjustment Segments | others |
| Diameter of thermal conductor | 16-20 mm |
| Certification | ce, CE |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | More than 50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 220 °C |
| Temperature Controller | Digital |
| Power | 40W-59W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | 160 °C |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
| Frequency | 50/60Hz~ |
| Fever | MCH heater |
| 2 In 1 Hair Straightener & Curler | Small Flat Iron |
| Small Flat Iron | Straightening Curling Styling Tool |
| Straightening Curling Styling Tool | Hair Straightening |
Instock
There are no reviews yet.