Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 15 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | ION-, ION- |
| Material | ABS, ABS |
| Model Number | hg-110 |
| Optimal styling time | 3-5 min., 3-5 min. |
| Material of thermal plate/bar | PCT, PCT |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage), 100-240v (Dual voltage) |
| Dimensions Of Heating Plate | Others, Others |
| Thermostat Adjustment Segments | others, others |
| Diameter of thermal conductor | More than 31 mm, More than 31 mm |
| Certification | ROHS, ce |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 200 °C |
| Temperature Controller | Knob |
| Power | Less than 25 W |
| Applicable hair | Dry |
| Min. temperature | 160 °C |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
| Power Cord Tail Assembly Mode | Fixed, Non-rotatable |
Instock
There are no reviews yet.