Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 17 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | ION-, International Voltage |
| Material | abs |
| Model Number | PY-15 |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Optimal styling time | 1-2 min. |
| Material of thermal plate/bar | Tourmaline ceramic |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Dimensions Of Heating Plate | 60x24mm |
| Thermostat Adjustment Segments | 15 |
| Diameter of thermal conductor | 16-20 mm |
| Certification | ce, CE |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | More than 50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 230°C |
| Temperature Controller | Digital |
| Power | 40W-59W |
| Applicable hair | Dry |
| Min. temperature | 160 °C |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
| Volumizing Ceramic Hair Iron | Volumizing Ceramic Hair Iron, Fluffy Hair Styling Tool |
| Fluffy Hair Styling Tool | Professional Volumizing |
| Lasting Hair Volume | Ceramic Hair Iron |
| Ceramic Hair Iron | Volumizing |
Instock
There are no reviews yet.