Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 12 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | Thermostatically Operated, Automatic Power off, International Voltage |
| Material | titanium |
| Model Number | M525D |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Optimal styling time | Less than 1 min. |
| Material of thermal plate/bar | aluminum |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Dimensions Of Heating Plate | Others |
| Thermostat Adjustment Segments | others |
| Diameter of thermal conductor | 21-30 mm |
| Certification | ce |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | 10, 000-20, 000 times |
| Commodity Quality Certification | 3C, ce, UL(纺织品), GS(消费电子) |
| Max. temperature | 230°C |
| Temperature Controller | Digital |
| Power | 40W-59W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | 140 °C |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Display | LED display |
| Plate size | 24*120mm |
| Plate | 12cm extra long plates |
Instock
There are no reviews yet.