Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.18 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | Thermostatically Operated, International Voltage, Anti Scalding |
| Material | ABS |
| Model Number | ECH03050 |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Optimal styling time | 1-2 min. |
| Material of thermal plate/bar | PCT |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Dimensions Of Heating Plate | 60x15mm |
| Thermostat Adjustment Segments | 1 |
| Diameter of thermal conductor | Less than15 mm |
| Certification | ce, RoHS, FCC, CE |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | 5, 000-10, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | over 180С |
| Temperature Controller | Thermostatic |
| Power | Less than 25 W |
| Applicable hair | Dry |
| Min. temperature | 100 °C |
| Brand Name | YIBER |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
| dropshipping/wholesale | Support |
| Beard straightener | Hair Curler |
Instock
There are no reviews yet.