Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 8 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | Automatic Power off, International Voltage, Anti Scalding |
| Material | Titanium alloy |
| Model Number | CMHB-56 |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Optimal styling time | 3-5 min. |
| Material of thermal plate/bar | aluminum |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Dimensions Of Heating Plate | 90x24mm |
| Thermostat Adjustment Segments | 10 |
| Diameter of thermal conductor | Less than15 mm |
| Certification | ce, CE |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | 20, 000-50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 230°C |
| Temperature Controller | Digital |
| Power | 40W-59W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | 160 °C |
| Brand Name | CMYS |
| CMYS Model | CMHB-56 |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
| Heating Comb | Peine caliente alisador de pelo |
| peine de calefaccion electrica | peine portatil anticaldas |
| peine de prensa de barba | cepillo de rizador portatil de seguridad |
| Titanium hot comb | Titanium Press comb |
| Hot comb with Rhienstones | Bling Hot Comb |
| Diamond Hot comb | Sparkle Hot Comb |
| Rhinestone hot comb | hair straighten comb |
| Ceramic Electric Hot Comb | hot comb UK |
Instock
There are no reviews yet.