Instock
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 10 × 25 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | Thermostatically Operated, International Voltage, Anti Scalding |
| Material | ABS |
| Power Cord Tail Assembly Mode | Fixed, Non-rotatable |
| Optimal styling time | Less than 1 min. |
| Material of thermal plate/bar | PCT |
| Voltage | 210-240V |
| Thermostat Adjustment Segments | others |
| Certification | ce, CE, CCC |
| Power Source | Electric |
| Commodity Quality Certification | 3C, ce |
| Max. temperature | 220 °C |
| Temperature Controller | Digital |
| Power | 40W-59W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | 160 °C |
| Brand Name | PDQ |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
| professional hair straightener color | grey |
| hair styling appliances supplier | China |
| Hair iron power | 40W |
| hair accessories voltage | 110V, 220V |
| hair iron straightener size | 30cm * 8cm * 5cm |
| hair plank power source | electric |
| name | Small Flat Iron for Short Hair |
| key word | mothers day gifts, Men's iron, beard straightener man, Smoothing iron, Professional hair straightener, pencil hair straightener, original titanium hair straighteners, hair styling appliances, iron for men's beard, short hair straightener, Beard iron, small flat iron for edges, edges flat iron, wig mini iron, wavy hair straighteners, tiny flat iron |
Instock
There are no reviews yet.