Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.103 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 12 × 2 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | Thermostatically Operated, International Voltage, Anti Scalding |
| Material | ABS |
| Model Number | Hair Straightener |
| Power Cord Tail Assembly Mode | Fixed, Non-rotatable |
| Optimal styling time | Less than 1 min. |
| Material of thermal plate/bar | Tourmaline ceramic |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Dimensions Of Heating Plate | 60x24mm |
| Thermostat Adjustment Segments | 1 |
| Diameter of thermal conductor | 21-30 mm |
| Certification | ce, CE |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | 10, 000-20, 000 times |
| Commodity Quality Certification | 3C, ce |
| Max. temperature | 200 °C |
| Temperature Controller | Thermostatic |
| Power | Less than 25 W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | 180 °C |
| Brand Name | oumonoka |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Featured 1 | Hair Straightener |
| Featured 2 | Curling Hair |
| Featured 3 | Hair Comb |
| Featured 4 | Hair Iron |
| Featured 5 | Curling Iron |
| Featured 6 | Straightening Brush |
| Featured 7 | Hair Dryer |
| Featured 8 | Hair Curler |
| Featured 9 | Hair Brush |
| Featured 10 | Flat Iron |
| Featured 11 | Comb Straightener |
Instock
There are no reviews yet.