Instock
| Weight | 0.48 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 11 × 22 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | steam, ION-, Thermostatically Operated, Automatic Power off, International Voltage, Anti Scalding, Water Ion |
| Material | Acrylic |
| Model Number | hair straightener B06 |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Optimal styling time | 3-5 min. |
| Material of thermal plate/bar | Tourmaline ceramic |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Dimensions Of Heating Plate | 60x15mm |
| Thermostat Adjustment Segments | 10 |
| Diameter of thermal conductor | 16-20 mm |
| Certification | ce, RoHS, CE |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | More than 50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 230°C |
| Temperature Controller | Digital |
| Power | 40W-59W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | 80 °C |
| Brand Name | XMSJ |
| Origin | Mainland China |
| Number of Pieces | One Unit |
| Product name | 2 In 1 Professional Hair Straightener |
| Item type | Electric Straightening Brush |
| Type 1 | LCD Display Hair Straighteners |
| Type 2 | Temperature Control Hair Straightener |
| Features 1 | constant temperature hot comb |
| Features 2 | hair straightening comb |
| Features 3 | straight hair comb |
| Features 4 | fast heating straightening comb |
| Features 5 | dryer and straightening brush |
| Hair salon | hair straightener brush |
| styling tools | Hot Comb |
| used for | Women's Straight and Curly Hair |
| Features 6 | hair curler |
| support | Dropshipping and Wholesale |
Instock
There are no reviews yet.