Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 5 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | steam |
| Material | Plastic + Silicone |
| Model Number | Water Vapor Tank |
| Material of thermal plate/bar | Tourmaline ceramic |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Dimensions Of Heating Plate | Others |
| Thermostat Adjustment Segments | 15 |
| Diameter of thermal conductor | 16-20 mm |
| Certification | ce, CE |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | More than 50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | 3C, ce |
| Max. temperature | 230°C |
| Temperature Controller | Digital |
| Power | Less than 25 W |
| Applicable hair | Dry |
| Min. temperature | 80 °C |
| Brand Name | Aister |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
Instock
There are no reviews yet.