Instock
| Weight | 1.95 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 30 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power | 65W, 65W |
| No-Load Speed | 35000rpm |
| Output voltage | other |
| Size | 110-220V 50~60Hz |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Model Number | Electric Manicure Drill & Accessory |
| Brand Name | foreverlily |
| Number of Pieces | One Unit |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Electric Manicure Drill & Accessory, Electric Manicure Drill & Accessory |
| Certification | CE |
| Rotate Speed | 0-35000RPM |
| Plug | EU/US |
| Output | DC0~32V 0.5A |
| Fuse | 2A(110V) 1A(220V) |
| Color | As Picture Shown |
| Handpiece weight | 255g |
| Main Machine Weight | 1290g |
| Main Machine Size | 2.5*9.5*6cm/4.9*3.7*2.4in |
| Feature-1 | electric nail drill manicure machine |
| Feature-2 | professional manicure machine electric nail drill |
| Feature-3 | nail drill machine manicure pedicure |
| Feature-4 | electric nail drill machine 35000rpm |
| Feature-5 | nail drill machine strong 90 |
| Feature-6 | 1set professional electric nail drill machine kit |
| Feature-7 | electric nail drill 65w |
| Feature-8 | nail art drill machine equipment |
Instock
There are no reviews yet.