Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 11.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 27 × 35 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Plug Type | EU Plug |
| Is Smart Device | no |
| Model Number | HBT2000P pro |
| Certification | CE |
| Brand Name | HZXVOGEN |
| function 1 | Tig cold welding |
| function 2 | Arc MMA welding machine |
| function 3 | tig pulse welding |
| Arc force current range | 10-200A |
| Duty cycle | 90% |
| Arc ignition current range | 20-200A |
| Pulse Frequency | 0.2-200Hz |
| Base material | carbon stainless, low-alloy steel |
Instock
There are no reviews yet.