Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 53 × 35 × 9 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Recommended use | Learing, Business Use, Gaming, DESIGN, Daily Entertainment |
| Keyboards | TOUCHPAD, Backlit Keyboard, Numeric Keypad |
| Battery Capacity(mAh) | 99Wh |
| Expandable storage | No |
| Memory Type | DDR5 |
| Thermal Design Power | other |
| Graphics Brand | Intel |
| Graphic Type | Integrated |
| Max Turbo Frequency | other |
| Base Frequency (GHz)4 | other |
| Number of Cores | 14, 16 |
| Weight (Battery Included) | 1.8Kg-2.0Kg |
| Screen Refresh Rate | 165Hz |
| Video Memory Capacity | Main memory allocated memory |
| Dimensions (WxHxD) | 354.98mm*247.95mm*15.9mm |
| RAM | 16GB |
| Operating System | Windows 11 |
| Package | Yes |
| Hard Drive Capacity | 1TB |
| Port | Thunderbolt 4, 3.5 mm Audio Jack |
| Display Ratio | 16:10 |
| Display Size | 16Inches 400mm |
| Hard Drive Type | HDD |
| Graphics Card Model | Intel Arc Graphics |
| Type | Slim Laptop |
| Brand Name | XIAOMI |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.