Instock
| Weight | 0.385 kg |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 10 × 5 cm |
| Luminous Flux | 60-249 |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Switch Type | Touch On/Off Switch |
| Certification | CCC, ce, FCC, ROHS |
| Origin | Mainland China |
| Power Source | DC |
| Shade Type | Shadeless |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Item Type | Desk Lamps |
| Is Dimmable | Yes |
| Brand Name | BASEUS |
| Body Material | ABS, aluminum |
| Voltage | 5V |
| Name | Baseus i-wok 3 Series Magnetic Computer Screen Light |
| Model NO. | BS-LT007 |
| USB-C Input | 5V-1A |
| Rated Power | 5W |
| Color Rendering Index | 95 |
| Color Temperature Range | 2700K-6000K |
| Product Weigh | About 181g |
| Product Size | 485*130*21mm |
| Lumen | 250LM |
| Accessories | Base*1 and Type-C Cable*1 |
| Installation Method | Magnetic Bayonet |
| Material | Aluminum Alloy+ABS |
| Feature 1 | Strong Magnetic Fixation |
| Feature 2 | Asymmetrical Source Lighting |
| Feature 3 | Suitable for Different Thickness or Curvature Screens |
| Feature 4 | Both Brightness and Color Temperature are Adjustable |
| Feature 5 | Stepless Touch Control |
| Feature 6 | 270° Lamp Angle Adjustment |
| Feature 7 | Ra95 Full Spectrum Light |
| Function 1 | Computer Screen Light |
| Function 2 | Desk Lamp |
| Function 3 | Reading Light |
Instock
There are no reviews yet.