Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 25 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Second Webcam Pixels | 13MP |
| Front Webcam Pixels | 8MP |
| Panel Type | IPS |
| Google Play | Yes |
| Camera | Front Camera, Second Webcam, Front Webcam Pixels |
| Net Weight | 400-500g |
| Package | Yes |
| Cell Capacity | 8000mAh |
| Extend Port | 3G External, TF card, TYPE-C |
| Tablet Storage Capacity | 128GB |
| Processor Core | Octa Core |
| Operating System | Android 14 |
| Display Size | 10.1" |
| Feature | FM, ULTRA SLIM |
| Memory Capacity | 6GB |
| Processor Model | others |
| Touch Screen Type | Capacitive Screen |
| Display resolution | 1920×1200 |
| Processor Manufacture | MTK |
| Network | 4G LTE |
| Supporting Language | English, Russian, Spanish, SWEDISH, Portuguese, Turkish, Italian, german, Chinese, FRENCH, japanese, POLISH, UKRAINIAN, Greek, HEBREW |
| Brand Name | Teclast |
| Teclast Model | M50 Plus |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, pse |
| Item Type | Tablet PC |
| CPU | MTK G85 |
| Capacity of TF | 1TB |
| Google Widevine DRM L1 | Support |
| Product Dimensions | 242.5mm(L) 161.3mm(W) 8.9mm(H) |
| Product Weight | 474g |
Instock
There are no reviews yet.