Instock
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 16 × 30 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Input/Output | 3.5mm Earphone Out, HDMI, VGA, POWER, USB |
| Remote controller included | YES |
| Built-in Speaker | YES |
| Battery | No |
| Bluetooth-compatible | YES |
| Category | Projectors |
| Ansi Lumens | 1480 Ansi Lumens |
| System | ANDROID, Android 11.0 Projectors |
| Power | 150W |
| Projected Dimension | 40-300 inches |
| Projective Mode | Throwing, Ceiling, Back Projection, Mirror Image |
| Light Source | Led Light |
| Projection Technology | LED |
| Screen Scale | 4:3/16:9 |
| Optical Resolution | 1920x1080dpi |
| Zoom | x 1.5 |
| Portable | Yes |
| Use | HOME |
| Type | Digital Projector |
| Home Theater Projector | yes |
| Projection Distance | 1-6m |
| Weight | 3.6kg |
| Contrast Ratio | 29000:1 |
| Brightness | 18000lumens |
| Keystone Correction | Auto Correction |
| Brand Name | EUG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS, UL |
| Item Name | S7+AB Home Theater Projectors |
| Item Type | Netflix Official Licence |
| Feature 2 | 5G Wifi Projectors |
| Feature 3 | Google Play projectors |
| Feature 4 | Data Show Projector |
| Function 1 | 4k Full HD Video Projector |
| Function 2 | Google TV System |
| Function 3 | movie projector home cinema 4k |
| Usage 1 | Projector for bedroom |
| Usage 2 | 4k projector home theater cinema |
| Usage 3 | 1480 ANSI Outdoor projector |
| Usage 4 | Data Show Projector |
| Usage 5 | 160000 Lumens Daytime Projector |
Instock
There are no reviews yet.