Instock
| Weight | 0.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 24 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Number of Pieces | One Unit |
| Volume | 12ml |
| Ingredient | UV Curable Resin etc |
| Quantity | 1 PCS |
| Model Number | Gel Nail Polish |
| Type | Gel Polish |
| NET WT | 12ml |
| Brand Name | Tinovo Uno |
| Origin | Mainland China |
| Items Type | Manicure UV gel Nail polish for nails |
| Style | Glitter Bling Nail Gel Polish |
| Condition | Brand New Arrival |
| Quality | Top Quality Guaranteed |
| Cured Tools | UV/LED Lamp |
| Needed | Rubber Base Coat Top Coat |
| Lasting Time | 3-4 or more weeks |
| Soak Off | yes, soak off easily |
| Suit for | Nail Beauty Salon, Rrivate Using |
| Advantages | Healthy and Eco-friendly |
| Features 1 | Long Lasting Soak Off Semi Permanent Vernis UV Gellak |
| Features 2 | Easy to appl, Holographic Glitter Shine Effect |
| Cured Time | LED lamp 30s;UV lamp 2 mins |
| Smell | Normal |
| Suitable Skin | All type of skin |
| Nails Gel | Semi-permanent varnish uv |
| Application | Manicure at home, Nail Salon, Nails Shop |
| Support | Wholesale Bulky Sale |
Instock
There are no reviews yet.