Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 200 kg |
|---|---|
| Dimensions | 200 × 85 × 50 cm |
| Style | Freestanding, Freestanding |
| Material | Acrylic, Acrylic |
| Faucet | Included, Not Included |
| Origin | Mainland China |
| Warranty | 2 years |
| Armrest | NO |
| Bathtub Accessory | Drainer |
| After-sale Service | Online technical support |
| Project Solution Capability | graphic design, 3D model design, total solution for projects |
| Application | Outdoor |
| Design Style | Modern |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | LOVIA |
| Model Number | ZR7030 |
| Function | Massage |
| Installation Type | Freestanding |
| Drain Location | Center |
| Massage Type | Combo Massage (Air & Whirlpool) |
| Seating | 1 lounge & 2 seats |
| Shell colors | 7 colors for options |
| Shell material | US Aristech Acrylic |
| Circulation Pump | 1*0.35HP (WTC50) |
| Jet pump | 2*3HP (LP300) |
| Product dimension | 2080*1750*890mm |
| Control system | Balboa BP200G3 + TP600 +3kw heater |
| Power supply | 220V/380V/110V |
| Support frame | Aluminium(40mm*20mm) |
| Skirt | PS(optional colors) |
Instock
There are no reviews yet.