Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 200 kg |
|---|---|
| Dimensions | 200 × 85 × 50 cm |
| Style | Freestanding |
| Material | Acrylic |
| Faucet | Included |
| Origin | Mainland China |
| Type | Spa Tubs |
| Warranty | 3 years |
| After-sale Service | Online technical support |
| Project Solution Capability | graphic design, 3D model design, total solution for projects |
| Application | Villa/Outdoor/Garden/Home/Hotel |
| Design Style | Modern |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | L702 |
| Amperage | 220V/380V/110 |
| Number of Jets | 103pcs, 103 |
| Seating | 2 lounge & 7 seats |
| Shell colors | 7 colors for options |
| Shell material | US Aristech Acrylic |
| Jet pump | 1*5HP |
| Product dimension | 3800*2250*920mm |
| Control system | Balboa BP6013 G3 + Touch 2T +3kw heater |
| Power supply | 220V/380V/110V |
| Support frame | Aluminium(40mm*20mm) |
| Skirt | PS(optional colors) |
Instock
There are no reviews yet.