Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 72 × 40 × 50 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Style | Freestanding |
| Material | Porcelain, Laminated PVC with aluminium foil, buckle closure |
| Brand Name | BMAD, OEM |
| Faucet | Not Included |
| Origin | Mainland China |
| Type | Spa Tubs |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Villa |
| Design Style | Modern |
| Place of Origin | China |
| Model Number | SMT-H011 |
| Capacity | 2 person |
| Water capacity | 550L/145 gallons |
| External diameter | L 1.90 m/75";W 1.20 m/ 47" |
| Internal diameter | L 1.50 m/59";W 0.8 m/ 31.5" |
| Height | 0.65 m/25.6" |
| Number of air jets | 80 X 3 mm |
| Heating device | 1800W/2.44HP |
| Cable Length | 3.5M |
Instock
There are no reviews yet.