Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 26 × 30 cm |
| Number of Users | 2 People |
| Main Material | Acrylic |
| Model Number | VS-9001W-110V/220V |
| Function | Wet Steam |
| Brand Name | VAGSURE |
| Feature | Computer Control Panel |
| Type | Sauna Rooms |
| Origin | Mainland China |
| material | metal |
| power | 3KW |
| application | steam shower cabin or wooden sauna room |
| power supply | AC 220V-240V; AC 110-120V |
| certification | CE//Rohs |
| Installation type | floor mounted or wall mounted |
| accessories included | speaker/exhaust fan/steam hose/Light/steam outlet |
| control | induction steam controller |
| functions | steam/radio/bluetooth |
| operation | Touch Screen |
| Display | LCD screen |
| waterproof Grade | IPX4 |
Instock
There are no reviews yet.