Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 42 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Installation Method | self-contained |
| Number of Users | 3 People |
| Model Number | ST-45 |
| Function | Wet Steam |
| Brand Name | STCMOET |
| Feature | Computer Control Panel |
| Origin | Mainland China |
| Certification | none |
| product name | steam machine |
| Feature 1 | Steam Generator |
| Feature 2 | Sauna Room Steam Bath |
| Feature 3 | SpaRoom Steam Generator |
| Feature 4 | Microcomputer digital display control panel |
| Processing customization | yes |
| type | Fully automatic steam generator |
| Outlet pressure | low pressure |
| Combustion method | Fluidized bed furnace |
| Loop mode | Natural circulation boiler |
| Fuel consumption | electric |
| power | 4.5KW |
| Steam production | 6.6 |
| weight | 8KG |
| purpose | Household and commercial |
| maximum temperature | 105 |
| size | 320*130*335MM |
| working voltage | 220V-380V |
| structural style | vertical |
Instock
There are no reviews yet.