Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 15 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Installation Method | Assembly |
| Number of Users | 4 People |
| Main Material | Acrylic |
| Model Number | FC-110C |
| Function | Dry Steam, control temperature and light |
| Feature | Computer Control Panel |
| Type | Sauna Rooms |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Power supply | 220VAC±10%, 50HZ |
| Output | 30A 10A relay outputs Optional |
| Set temperature range | 18-65C, 18-110C Optional |
| Application | sauna room, Khan steam room, light wave bath room |
| Resolution | 0.1C/0.1 |
| Material | acrylic |
| Heory | Temperature Sensor |
| Display | LCD |
| Color | Black |
Instock
There are no reviews yet.