Instock
| Weight | 31.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 164 × 90 × 17 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Installation Method | self-contained |
| Model Number | XMR-C28-268 |
| Style | Modern Style |
| Size | 72x36inch |
| Light | Equipped |
| Mirror Shape | Rectangle |
| Type | Frameless Mirrors |
| Feature | Illuminated, Illuminate, 3 Color Lights, Dimmable, Antifog, Smart Touch Screen |
| Brand Name | LUVODI |
| Material | aluminum |
| Lenses Material | silver |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS, UL |
| Item | LED Light Dimmable Defog Bath Mirror |
| Main Material | 5mm Copper-free Eco-freindly Silver Glass Mirror+Aluminum Frame |
| Mirror CRI | More than 95% (true view) |
| Lighting Source | LED Light Strip |
| Luminescence Mode | Front-lighted + Backlit (double light) |
| 3 Color Lights | Warm Yellow, Neutral light, White |
| Color Temperature | 3500/4500/6500K |
| Waterproof Degree | IP65 |
| Suit for | Bathroom, restroom, powder room, makeup room |
| Warranty | 3 Years |
Instock
There are no reviews yet.