Instock
| Weight | 8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 18 × 30 cm |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Power Source | AC |
| Luminous Flux | 2000-82000 |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Installation Method | self-contained |
| Certification | CE |
| Style | DMX Stage Light |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | Warmdance |
| Occasion | Professional Stage & DJ |
| Item Type | Stage Lighting Effect |
| Material | Aluminum alloy structure/plastic shell |
| Input voltage | AC110V-240V 50/60HZ |
| Rated power | 200W |
| Light source | 19PCS *15W RGBW LED |
| Strobe | 1-20Hz |
| Light output angle | 10-55° |
| Color Temperature | 2400-8500K |
| Optimal projection distance | 4-6 meters |
| Dimming Curve | 1-100% Linear Dimming |
| Focus | Electronic Focus |
| Zoom Range | 10-55° |
| Illuminance | 10° 2863LUX/55° 5 meters 201LUX |
| Average life | 50000h |
| Operation mode | self-propelled, voice control, master-slave, DMX |
| Control channel | 16/24CH |
| Protocol | standard DMX512 protocol, RDM protocol |
| Data connection | three-core XLR input/output |
| Display | 1.77in Color Display |
| X-axis | 540° |
| Y-axis | 270° |
| Protection level | IP20 |
| Working environment | -20℃-40℃ |
Instock
There are no reviews yet.