Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 50 × 70 cm |
| Luminous Flux | 2000-82000 |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Installation Method | Assembly |
| Color | black, Gold |
| is_customized | no |
| Is Smart Device | no |
| Usage | Daily Lighting |
| Features | adjustable wall light |
| Model Number | Industrial wall lamp |
| Lighting Area | 15-30square meters |
| Application | Kitchen, Dining Room, Bed Room, Foyer, study, BATHROOM |
| Technics | Plated |
| Number of light sources | 1 |
| Material | Metal |
| Warranty | 6 years |
| Shade Type | Frosted Glass |
| Shade Direction | Up & Down |
| Base Type | G9 |
| Power Source | AC |
| Is Bulbs Included | No |
| Item Type | Wall Lamps |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CCC, ce, ROHS |
| Light Source | LED bulbs |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Brand Name | Homelover |
| Is Dimmable | No |
| Switch Type | Touch On/Off Switch |
| Body Material | IRON |
| Style | New Classical/Post-modern Style |
| Voltage | 220V, 110V, 90-260V |
| Vintage Wall Sconces | hall wall decoration light |
Instock
There are no reviews yet.