Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.04 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 8 × 9 cm |
| Is Bulbs Included | No |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Luminous Flux | <60 |
| Application | Dining Room |
| Features | No-hole installation |
| Model Number | MC03 16A-1w |
| Usage | HOLIDAY |
| Power Tolerance | 5% |
| Body Material | aluminum |
| Is Dimmable | Yes |
| Finish | NICKEL |
| Warranty | 3 years, 3 years |
| Certification | ce, ROHS, RoHS, CE |
| Voltage | 12V |
| Power Source | DC |
| Brand Name | Ohlite |
| Origin | Mainland China |
| Light Source | LED bulbs |
| Item Type | Spotlight |
| Power | 1W |
| LED | Bridgelux LED |
| CRI | 80Ra |
| Input Voltage | DC12V |
| Beam Angle | 30° |
| IP Rate | IP42 |
| Main Material | Aluminum |
| Installation | Surface Mounted spot light |
| Certificate | CE RoHS |
Instock
There are no reviews yet.