Instock
| Weight | 0.205 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 14 × 5 cm |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Luminous Flux | <60 |
| Application | Bed Room |
| Features | 1W IP65 Mini LED Spotlight 12V |
| Model Number | 1W IP65 Mini LED Spotlight 12V |
| Usage | HOLIDAY, Room Decorative Light, KTV, Ceiling Stairs Walkways Courtyards Cabinet Corridor Light |
| Power Tolerance | 3% |
| Body Material | aluminum |
| Is Dimmable | No |
| Finish | NICKEL |
| Warranty | 3 Years, 3 years with CE and ROHS |
| Certification | ce, ROHS, RoHS, CE |
| Voltage | 12V |
| Power Source | DC |
| Brand Name | YELEDWAY |
| Origin | Mainland China |
| Light Source | LED bulbs |
| Item Type | Spotlight |
| Power | 1W |
| Led Input voltage | DC12V |
| Transformer Input Voltage | AC100-265V |
| Lumen | 95 LM |
| Main Material | Aluminum |
| Protection Class | IP65 Wateproof |
| Light Beam Angle | 30° or 120° |
| Body Size | D20mm x25mm |
| Cut hole | 15mm |
| Cable | 47cm Teflon Cable |
| Working Temperature | -25°C~+45°C |
| Color Temperature | Warm White3000K, Nature White4000K, Cold White 6000K, Blue, Red, Green |
| Lamp color | Silver, Black, White |
| Feature 1 | Mini Ceilling Spotlight |
| Feature 2 | Indoor 1W Led Downlight |
| Feature 3 | Mini 15MM Focus spot Light |
Instock
There are no reviews yet.