Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 5 cm |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Smart Device | no |
| Power Generation | Always On |
| Model Number | 5050 Led Strip 5M |
| LED Chip Model | SMD5050 |
| Average Life (hrs) | 50000hours |
| Certification | ce, CCC |
| Power Source | DC |
| Origin | Mainland China |
| Strip type | SMD |
| Power Consumption (W/m) | 7.36W/m |
| Occasion | LIVING ROOM |
| Specifications (light beads / m) | 60 |
| Item Type | Strip |
| Brand Name | veromount |
| Voltage | 12V |
| LEDs Number/M | 60Led/m |
| LED Chip Brand | SANAN |
| Waterproof | Yes |
| Color Temp(K) | 3000-7500k |
| Feature 1 | 5V 12V 24V Led Strip Light |
| Feature 2 | Led Strip Light 5 12 24 V Volt |
| Feature 3 | RGB Led Strip 5m |
| Feature 4 | Led Lamp |
| Feature 5 | Warm White Led Strip Light |
| Feature 6 | Waterproof Led Strip 12V |
| Feature 7 | TV Backlight |
| Feature 8 | Led Light For Room Bedroom |
Instock
There are no reviews yet.