Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 4 cm |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Generation | Always On |
| Model Number | 5050 strip 24v 12v |
| LED Chip Model | SMD5050 |
| Average Life (hrs) | 50000 |
| Certification | CCC, ce, ROHS |
| Power Source | DC |
| Origin | Mainland China |
| Strip type | SMD |
| Power Consumption (W/m) | <12W |
| Occasion | LIVING ROOM |
| Specifications (light beads / m) | 60led |
| Item Type | Strip |
| Brand Name | taslauk |
| Voltage | 12V / 24V |
| LEDs Number/M | 60 pcs/m |
| LED Chip Brand | Epistar |
| Waterproof | Yes |
| Place of origin | China mainland |
| Working Tempreture | -20 to 60° |
| Beam Angle | 140 degrees |
| Light Source | LED Light |
| Size | L500cm (5M) x W1cm x T0.1cm |
| Emit Color | white / warm white / RGB/RGBW/RGBWW/CCT/RGBCCT |
| Wattage | 12W/M |
Instock
There are no reviews yet.