Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Smart Device | YES |
| Power Generation | SWITCH |
| Model Number | RGB5050 |
| LED Chip Model | SMD5050 |
| Average Life (hrs) | 50000 |
| Certification | ce, EMC, GS, ROHS, UL |
| Power Source | DC |
| Origin | Mainland China |
| Strip type | SMD |
| Power Consumption (W/m) | 3.84W/m |
| Occasion | LIVING ROOM |
| Item Type | Strip |
| Brand Name | LeiiGeeGo |
| Voltage | 5V |
| LEDs Number/M | 18 |
| LED Chip Brand | Epistar |
| Waterproof | No |
| Color Temp(K) | 2700K-6900K, RGB |
| Led Strip | 5V USB RGB led light |
| Infrared controller | 5M controller distance |
| Bluetooth controller | 30M controller distance |
| Controller Battery | Not include (CR2025) |
| Led numbers | 18leds/m |
| Application | Living room, Ceiling, Bedroom |
| Applicable occasions | Festival, Party Decoration |
Instock
There are no reviews yet.