Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 6 × 5 cm |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Smart Device | YES |
| Power Generation | Always On |
| Model Number | S Shape Led Strip |
| LED Chip Model | SMD2835 |
| Average Life (hrs) | 50000hours |
| Certification | CCC, CQC, EMC, FCC, ROHS |
| Power Source | DC |
| Origin | Mainland China |
| Strip type | SMD |
| Power Consumption (W/m) | 5.76W/m |
| Occasion | LIVING ROOM |
| Specifications (light beads / m) | 60 |
| Item Type | Strip |
| Brand Name | HICCIN |
| Voltage | 12V |
| LEDs Number/M | 60 Led/m |
| LED Chip Brand | Epistar |
| Waterproof | No |
| Color Temp(K) | White/Warm White/Red/Green/Blue/Yellow |
| Feature 1 | S Shape Led Strip 12V 5V |
| Feature 2 | Led Light Strip 12V 5V |
| Feature 3 | Led Lights Strips |
| Feature 4 | Led Tape |
| Feature 5 | led light for room strips bedroom |
| Feature 6 | White Warm White Color |
Instock
There are no reviews yet.