Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 7.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 70 × 35 × 35 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Installation Method | Assembly |
| Luminous Flux | <60 |
| Control Method | REMOTE CONTROL |
| Number of Lights | None |
| Finish | Spray Paint |
| Blade Size | 42/52in |
| Features | Strong Winds Ceiling Fan |
| Model Number | HJ-027 |
| Is Dimmable | No |
| Is Bulbs Included | No |
| Certification | UL, CE, CCC, CCC, ce, UL |
| Origin | Mainland China |
| Weight | 5-6 |
| Power Source | DC |
| Item Type | Ceiling Fans |
| Brand Name | INTELLIGENT FAN |
| Style | Modern Style |
| Switch Type | REMOTE CONTROL |
| Warranty | 2 years |
| Number of Blades | 3 |
| Body Material | ABS, Copper |
| 220V Fan Llights | 110V Ceiling Fan |
| DC Ceiling Fan | Strong Winds Ceiling Fan |
| LED design power | 24W |
| LED actual power | 20W |
Instock
There are no reviews yet.