Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 90 × 90 × 12 cm |
| Installation Method | self-contained |
| Place | Hotel Room, Parlor, Master Bedroom, other bedrooms, Hotel Hall, study |
| Lampshade Color | WHITE, Gold, black, Gold, White, Black |
| Model Number | JLD0027 |
| Technics | Painted |
| Number of light sources | > 20 |
| Warranty | 2Years |
| Base Type | Wedge |
| Origin | Mainland China |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Style | Modern Style |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Item Type | Pendant Lights |
| Light Source | LED bulbs |
| Brand Name | MZXFA |
| Certification | CQC, UL, CCC, SAA, ce |
| Power Source | AC |
| Is Dimmable | Yes |
| Lighting Area | 15-30square meters |
| Switch Type | Knob switch, Touch On/Off Switch, REMOTE CONTROL |
| Material | aluminum |
| Voltage | 90-260V |
| Dimension | 20CM 40CM 60CM 80CM |
| rings | 4/3/2/1 rings |
| Body Material: | Aluminum, PMMA |
| finish | Golden finish /black finish /whit |
| Application | Dining Room |
Instock
There are no reviews yet.