Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 45 × 45 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Installation Method | Assembly |
| Luminous Flux | 2000-82000 |
| Place | Parlor, study, Master Bedroom, other bedrooms, Hotel Hall, Hotel Room |
| Lampshade Color | Silver, Gold, WHITE |
| Model Number | Nordic acrylic pendant lamp |
| Technics | Plated |
| Number of light sources | 1 |
| Finish | IRON |
| Warranty | 6 Years |
| Base Type | e27 |
| Origin | Mainland China |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Style | Modern Style |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Item Type | Pendant Lights |
| Light Source | LED bulbs |
| Brand Name | HomeLover |
| Certification | ce, CCC, ROHS, CCC, ROHS, ce |
| Power Source | AC |
| Is Dimmable | No |
| Lighting Area | 5-10square meters |
| Switch Type | Touch On/Off Switch |
| Material | Acryl |
| Voltage | 90-260V |
Instock
There are no reviews yet.