Instock
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 55 × 55 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Installation Method | Assembly |
| Place | Parlor, study, Master Bedroom, other bedrooms, Hotel Hall, Hotel Room |
| Lampshade Color | WHITE, black, Silver, Gold |
| Model Number | JK-X1-01 |
| Technics | Plated |
| Number of light sources | 1 |
| Finish | IRON |
| Warranty | 2 years |
| Base Type | E14 |
| Origin | Mainland China |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Style | Modern Style |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Item Type | Pendant Lights |
| Light Source | LED bulbs |
| Brand Name | JIANKEXING, OSITE SKY |
| Certification | ce, GS, LVD, pse, SAA, UL, VDE, EAC |
| Power Source | AC |
| Is Dimmable | No |
| Lighting Area | 10-15square meters |
| Switch Type | Knob switch |
| Material | Fur |
| Voltage | 90-260V |
| Feature | pendant lighting |
| Feature 1 | hanging light |
| Feature 2 | led chandeliers |
| Feature 3 | dining room pendant lamps |
| Feature 4 | italian design lighting |
| Feature 5 | indoor Nordic chandeliers modern |
| Feature 6 | kitchen island home decor living room pendant lights |
| Feature 7 | decorative drop lighting |
| Feature 8 | free shipping pendant lighting in stock |
| Drop shipping service | YES, chat us for more info |
Instock
There are no reviews yet.