Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 78 × 78 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Installation Method | Assembly |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Place | Parlor, study, Master Bedroom, other bedrooms, Hotel Hall, Hotel Room |
| Lampshade Color | WHITE, Brown |
| Model Number | Vintage Hemp Rope Pendant Light |
| Technics | Painted |
| Number of light sources | 1 |
| Finish | IRON |
| Warranty | 5 years |
| Base Type | e27 |
| Origin | Mainland China |
| Installation Type | Pipe Erected |
| Style | Modern Style |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Item Type | Pendant Lights |
| Light Source | LED bulbs |
| Brand Name | HomeLover |
| Certification | ce, CCC |
| Power Source | AC |
| Is Dimmable | Yes |
| Lighting Area | 10-15square meters |
| Switch Type | Touch On/Off Switch |
| Material | Metal |
| Voltage | 90-260V |
Instock
There are no reviews yet.