Instock
| Weight | 0.131 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 13 × 5 cm |
| Luminous Flux | 60-249 |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Plug Type | EU |
| Is Smart Device | no |
| Features | Support stand and clip modes |
| Model Number | Mini Clip Lamp |
| Material | PP/Plastic, ABS+PC |
| Switch Type | Touch On/Off Switch |
| Style | Modern Style |
| Certification | ce, FCC, ROHS |
| Origin | Mainland China |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Item Type | Desk Lamps |
| Is Dimmable | Yes |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Brand Name | BASEUS |
| Body Material | ABS, PC |
| Voltage | 5V |
| Light Source | LED bulbs |
| Name | Baseus Comfort Reading Mini Clip Lamp |
| input | 5V |
| Power | 3W |
| Battery capacity | 350mAh |
| Color temperature | 4000K |
| Charging time | 2 hours |
| Size | About 290mm*43.8mm*30mm |
| Feature 1 | 360°; flexible arm, Disc uniform light transmission |
| Feature 2 | Three adjustable brightness levels, Mini portable |
| Type 1 | Dimmable Bedside Lamp, Clip Table Lamp |
| Type 2 | Mini LED Reading Lamp, USB Table Light |
| Type 3 | Study Reading Lamp |
| Type 4 | Night lighting lamps |
Instock
There are no reviews yet.