Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 200 kg |
|---|---|
| Dimensions | 100 × 90 × 80 cm |
| Brand Name | XMSJ, ZHENGZHOU PASEN |
| Origin | Mainland China |
| Applicable Industries | Restaurant, Retail, Food Shop, Food & Beverage Shops, snow ice maker |
| Condition | New |
| Place of Origin | China |
| Ice Shape | Flake Ice |
| Voltage | 220v/50hz, 220v, 50hz, 1phase |
| Power | 360w |
| Dimension(L*W*H) | 29*48.5*34cm |
| Weight | 18.5 KG |
| Warranty | 6 Months |
| Key Selling Points | small dimension |
| Ice storage capacity | 1.5kg |
| Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor, snow ice machine |
| Compressor brand | WANBAO |
| Application | Commercial |
| Product name | snow ice machine |
| Material | Stainless steel |
| Function | making ice flake |
| Cooling way | air cooling, water cooling |
| Feature | easy operation |
| Transport | by sea or by air |
| Package | carton or plywood case |
| Capacity | 60KG/24 hours |
| Keyword | snowice maker |
Instock
There are no reviews yet.