Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 102 kg |
|---|---|
| Dimensions | 68 × 62 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Processing | Other |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | Ordinary Product |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor, Pump, Compressor |
| Condition | New |
| Place of Origin | Henan, China |
| Model Number | SMD49D |
| Voltage | 220V/380V |
| Power | 380W/580W/1100W, Electric |
| Weight | 80 KG |
| Dimension(L*W*H) | 580*520*730MM |
| Processing Types | Milk, Fruit Juice, Smoothie, Water, C2C Online Distributor Retailer |
| Warranty | 1 Year |
| Capacity | 10L/12L/15L |
| Lowest Temperature | 0~8℃ |
| Color | Black, Red, Yellow (Customized) |
| OEM/ODM Service | Acceptable |
| Application | Coffee Shop, Pub, Slush, Cinema, Juicer |
| Compressor | Imported Compressor |
| Material | Stainless Steel |
| Certificate | ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, CE, BSCI, ETL |
Instock
There are no reviews yet.