Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 40 × 35 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | New Product |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Engine, Motor |
| Condition | New |
| Place of Origin | Henan, China |
| Voltage | 110V/220V/380V |
| Power | 0.21KW/0.24KW/0.55KW/1.5KW |
| Weight | 50 KG |
| Dimension(L*W*H) | 410*400*350mm |
| Warranty | 1 Year |
| Blade diameter | 220mm/250mm/300mm/320mm |
| Cutting Thickness | 0-22mm |
| Material | Aluminum Alloy |
| Power source | Electric |
| Frequency | 40-50pcs/h |
| Certification | ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, CE, BSCI, ETL |
| Cutting width size | 150mm/185mm/170mm/220mm |
| OEM/ODM Service | Acceptable |
| Color | Silver |
| Function | Slice Frozen Meat |
Instock
There are no reviews yet.