Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 50 kg |
|---|---|
| Dimensions | 46 × 49 × 115 cm |
| Functions | ICE MAKER, Freshness zone, Super Freeze, Supercooling |
| Depth | ≤ 55 cm |
| Height | ≤ 89 cm |
| Width | ≤ 60 cm |
| Number Of Doors | 2 Doors |
| Refrigeration Type | Direct Cooling |
| Panel Type | Spray-painted Panel |
| Defrost Type | Low Frost |
| Fridge Capacity | >300 liters |
| Power Source | Electricity |
| Power Consumption (Kwh/24h) | 0.6-0.7 |
| Condition | New |
| Controlling Mode | Mechanical Timer Control |
| Installation | Portable |
| Certification | ROHS, CE |
| Material | Plastic |
| Feature | Compressor |
| Type | Top-Freezer |
| Energy Consumption Grade | Grade 1 |
| Style | Cold Storage & Freezing Refrigerator |
| Capacity | <150L |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 45W |
| Freezer Capacity | 60-70L |
| Brand Name | SAINTCIAGA |
| Origin | Mainland China |
| Model | BCD-68S138E |
| Door structure | Double Door |
| Refrigerator refrigeration type | Direct cooling |
| Refrigerated volume | 45L |
| Frozen volume | 23L |
| Total volume | 68L |
| Total volume range | Below 100L |
| Energy efficiency grade | Level 1 |
| Working mode | Fixed frequency |
| Temperature Control mode | Mechanical temperature control |
| Body size | 423X442X835mm |
| 3C certificate number | 2012010701565762 |
Instock
There are no reviews yet.