Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 66 × 40 × 38 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric, Vehicle Power Supply |
| Height | ≤ 89 cm |
| Width | ≤ 60 cm |
| Number Of Doors | Single Door |
| Energy Consumption Grade | None |
| Style | Cold Storage Refrigerator |
| Capacity | <60L, 18L |
| Voltage (V) | 12V, 12v/24v/220v |
| Power (W) | 45W, 40 |
| Freezer Capacity | <60L |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Zhejiang, China, Ningbo, china |
| Defrost Type | Frost-Free |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 580*330*295(mm) |
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Compact |
| Feature | THERMOELECTRIC, Portable Car Freeze, small fridge |
| Installation | PORTABLE |
| Application | Car, Outdoor, RV, Household, Hotel, Commercial, Household |
| Refrigeration Type | Air Cooling |
| App-Controlled | NO |
| Model Number | BAG-18CF |
| Product name | Car Refrigerator |
| Fridge Capacity | 18L |
| Size | 580*330*295(mm) |
| Voltage | 12v/24v/220V |
| Brand name | BAGUS |
| Color | white |
| Cooling Mode | Refrigerator, Heating |
Instock
There are no reviews yet.