Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 6.545 kg |
|---|---|
| Dimensions | 53 × 19 × 39 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC |
| Height | ≤ 89 cm |
| Width | ≤ 60 cm |
| Number Of Doors | Single Door |
| Energy Consumption Grade | Grade 1 |
| Style | Other, Luxury |
| Capacity | <60L |
| Voltage (V) | 6V |
| Power (W) | 1w |
| Freezer Capacity | <60L |
| Brand Name | XMSJ, Alpicool |
| Origin | Mainland China |
| Type | RECHARGEABLE, Single-Zone |
| Year | 2008- |
| Model | CITEA |
| Refrigeration Type | Compressor |
| Car Fitment | VDL |
| Cooling Mode | Freezer, Refrigerator |
| Material | ABS, plastic, Aluminum, PP |
| Temperature Range | -20 – 20 ℃ |
| Voltage | 12V, 24V |
| Power | 45W |
| Size | 538*190*390mm |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Grey |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | CF8 |
| Condenser type | Wire and tube condenser |
| Cooling system | Compressor |
| MOQ | LOW MOQ for First Order |
| Refrigerant | R134a |
| Installation Type | free standing and inosculating |
| Noise level | <45db |
| Hand draw bar | Standard, portable |
| Rechargeable built-in battery | Optional |
| Certification | ce |
Instock
There are no reviews yet.