Instock
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 24 × 31 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, usb, Electric |
| Height | ≤ 89 cm |
| Width | ≤ 60 cm |
| Number Of Doors | Single Door |
| Energy Consumption Grade | Grade 1 |
| Style | Other |
| Capacity | <60L, 20-59L, 8L |
| Voltage (V) | 6V, DC 110V/220V or AC 12V |
| Power (W) | 1w, 65W |
| Freezer Capacity | <60L, 30/40/60/90L or Customized |
| Brand Name | XMSJ, LSGO |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Shandong, China |
| Defrost Type | Frost-Free |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 260*195*280MM or Customized |
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Overseas Call Centers |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Compact |
| Material | plastic, ABS Plastic |
| Feature | THERMOELECTRIC |
| Installation | PORTABLE |
| Fridge Capacity | 30/40/60/90L or Customized |
| Energy Efficiency Rating | Grade 2 |
| Application | Hotel, Car, Outdoor, RV, Commercial, Household |
| Refrigeration Type | Direct Cooling |
| App-Controlled | NO |
| Private Mold | Yes |
| Model Number | 30/40/60/90L, LSGO-PD8 |
| Product Name | Mini Fridge Refrigerator |
| Color | Any Colour |
| Cooling System | Semiconductor Cooling |
| Temp.Heat | About 65℃ |
| Temp.Cold | 15-20℃ Below Ambient Temp |
| Certification | CE/RoSH |
| Packing Size | 345*245*315MM |
Instock
There are no reviews yet.