Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 57 × 43 × 73 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Voltage (V) | 110 |
| Power Source | Electric |
| Capacity | 48L |
| Temperature Control | Electronic Temperature |
| Model Number | JC-48G |
| Material | Metal |
| Installation | Freestanding |
| Shelf Quantity | 5-7 Layers |
| Refrigeration Type | Thermoelectric Refrigerator |
| Temperature Zone | Single-Zone |
| Brand Name | CHUBAN |
| Origin | Mainland China |
| Model | JC-48G Red wine fridge |
| Voltage | 110V~115V/50~60Hz |
| Power | 100W |
| Shelves | 5 |
| Feature | Adjustable Shelves, Touch Control |
| Temperature range | 46°F – 64°F |
Instock
There are no reviews yet.