Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 2 × 2 cm |
| Hign-concerned Chemical | None, None |
| Power Source | AC, Electric, Corded Electric |
| Certification | CB, ETL |
| Energy Efficiency Rating | Grade 1, Grade 1 |
| Capacity | <100L, 501L |
| Voltage (V) | 110V, 120V |
| Power (W) | 500w, 800w |
| Temperature Type | Double-Temperature, Double-Temperature |
| Defrost Type | Auto-Defrost, Auto-Defrost |
| Brand Name | BAIHUAN |
| Origin | US(Origin), US(Origin) |
| Manufacturer | W Appliance Company |
| Part Number | CCUN28B |
| Item Weight | 507 pounds |
| Product Dimensions | 215 x 195 x 333 inches |
| Country of Origin | USA |
| Item model number | CCUN28B |
| Pattern | Freezer |
| Shape | Rectangular |
| Voltage | 115 Volts |
| Installation Method | Freestanding |
| Item Package Quantity | 1 |
| Included Components | manual |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
| Warranty Description | 2 year manufacturer |
| Customer Reviews | 42 out of 5 stars |
| Date First Available | August 6 2020 |
Instock
There are no reviews yet.